Са меча Игокеа - Будућност / - Фото: Игокеа/Ненад Вуруна
23/01/2022 u 18:17 h

Игокеа промашила шут за продужетак, Будућност славила у лакташима

Кошаркаши Будућност Волија савладали су Игокеу у Лакташима са 82:79 у дерби мечу 17. кола регионалне АБА лиге

Тим Александра Џикића забиљежио је 11. тријумф уз три пораза, али и три неодиграна меча. Игокеа је на скору 8-7.

Прилично неизвјесна била је прва четвртина, али је подгорички састав на крају тог периода имао предност 19:15.

Узвратио је тим из Лакташа у другом периоду, па је на полувремену резултат био у потпуном егалу, 38:37 за Будућност.

Успјела је Будућност да се у трећој четвртини одлијепи и у једном моменту стигне до плус 10 (51:41). "Плави" су наставили у доста добром ритму, па су на крају трећег квартала имали плус шест, 65:59.

Подгоричка екипа је у одлучујућем периоду одржавала предност, али је домаћи тим у самом финишу запријетио.

Припла еј Игокеа на минус три, а у последњем нападу Никола Тансковић је промашио шут за три поена који би донио продужетак.

Будућност је до побједе водио Вили Рид са 15 поена, док су по 10 постигли Филип Баровић и Владимир Мицов.

Код поражене екипе се истакао се Џејмс Робинсон са 19 поена, а Антабија Волер је додао 12.

18. april 2024 07:05