Selektor Kine Saša Đorđević / EPA-EFE-FOTO: EPA/ROLEX DELA PENA
30/08/2023 u 16:07 h
Dan PortalDan Portal

Kina nemoćna protiv Portorika

Portorikanci osvojili drugo mjesto u grupi C iza Srbije

Košarkaši Portorika osvojili su drugo mesto u grupi C na Mundobasketu i nastaviće takmičenje na planetarnoj smotri zajedno sa Srbijom u novoformiranoj grupi, gdje će za rivale u petak i nedelju imati Italiju i Dominikansku Republiku. Portoriko je u poslednjem kolu grupne faze rutinski savladao Kinu sa ubjedljivih 107:89 (23:16, 29:21, 26:32, 29:20). Tako je selekcija Kine pod vođstvom srpskog selektora Aleksandra Đorđevića pretrpjela i treći poraz na turniru, pa joj preostaje borba za plasman od 17. do 32. mjesta.

Najbolji na današnjoj utakmici bio je bek Portorikanaca Tremont Voters sa 22 poena, dok je njegov saigrač Ismael Romero ubacio 18 poena. Kod Kineza se istakao Rui Džao koji je meč završio sa 16, Jivei Džao je postigao dva poena manje.

01. jun 2024 19:37