Pobjeda Klipersa / -FOTO: NBA/FACEBOOK
06/02/2024 u 07:58 h

Klipersi srušili Atlantu, Nju Orleans na „+38“

Kvaja Lenard sa 38 i Džejms Harden sa 30 poena predvodili Kliperse do trijumfa

Ekipa Los Anđeles Klipersa slavila je na gostovanju u Atlanti sa 149:144 i na taj način prekinula pobjednički niz sastava za koji nastupa Bogdan Bogdanović. Tim iz Kalifiornije je do pobjede predvodio sjajni Kavaj Lenrad sa 36 poena, dok je Džejms Harden ubacio 30, a imao je i deset asistencija. Kod domaćina najbolji je bio Dedžonte Marej, koji je postigao je 27 poena, a Trej Jang je ubacio dva manje. Bogdan Bogdanović je meč okončao sa skorom od 16 poena, šest asistencija i tri skoka.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Nju Orelans. “Pelikansi” su savladali Toronto sa 138:100 i Kanađanima tako nanijeli osmo poraz u pislednjih deset utakmica. Centralna figura susteta bio je Brendon Ingram - 41 poen, devet asistencija i šest skokova. Zanimljivo je da je u poslednja tri minuta treće četvrtine postigao pet uzastopnih trojki. Iz NBA je saopšteno da je Ingram postao prvi igrač u istoriji lige koji je postigao najmanje i najmanje osam trojki, a da nije imao nijednu izgubljeni loptu. Uz njega, u pobjedničkom timu je dobar bio Si Džej Mekalum sa 20 poena, Vilijamson je ubacio 16, a Valančijunas 10 poena. S druge strane, kod Toronta je Grejdi Dik sa 22 poena bio najbolji, dok je Skoti Barns postigao 17 poena.