Prirodno-matematički fakultet / -FOTO: SSSCG
26/03/2023 u 21:53 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Košarkaši PMF nanijeli prvi poraz "difovcima" u derbiju trećeg kola Meridijanbet Studentske lige

Pored "difovaca" prvi poraz doživjeli i košarkaši Pravnog fakulteta

Šampionska ekipa Prirodno-matematičkog fakulteta slavila je rezultatom 59:55 protiv Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića u derbiju trećeg kola Meridijanbet Studentske lige Crne Gore.

Od prvog minuta krenula je ekipa Prirodno-matematičkog fakulteta jako pa je već do poluvremena imala dvocifrenu prednost (35:20). U nastavku su Nikšićani odigrali mnogo bolje, ali su u penal završnici presudile mirne ruke Hota i Tatara sa linije slobodnih bacanja za konačan trijumf u ovom meču i prvi poraz "difovaca" u ovogodišnjem takmičenju.

U istoj grupi, Građevinski fakultet je nanio prvi poraz ekipi Pravnog fakulteta rezultatom 57:52, dok je Mašinski fakultet do pobjede nad Fakultetom političkih nauka došao službenim rezultatom 20:0.

U grupi B, Ekonomski fakultet je savladao jednog od favorita ovog takmičenja i aktuelne vicešampione, ekipu Elektro-tehničkog fakulteta rezultatom 39:34, dok je Biotehnički fakultet u uzbudljivom meču savladao UDG rezultatom 58:57.

Ekipa Medicinskog fakulteta je bez problema savladala ekipu Studentski dom NK rezultatom 50:23.

Grupa A:

Prirodno-matematički fakultet - Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 59:55 (35:20)

Dvorana: Sportski i kulturni centar UCG. Sudije: Mugoša, Sekulović i Bakrač (Podgorica).

PMF: Hot 16, Popović, Šućur, Maraš 10, Perović 13, Rakočević 10, Tatar 8, Tovjanin, Milošević 2.

FAKULTET ZA SPORT I FIZIČKO VASPITANJE: Hodžić 5, Popović, Ćetković, Bošković 9, Nikolić, M.Bošković, Bulatović 6, Gačević 12, Parović 23.

Građevinski fakultet – Pravni fakultet 57:52 (26:17)

Dvorana: Sportski i kulturni centar UCG. Sudije: Popović, Bakrač i Sekulović (Podgorica).

GRAĐEVINSKI FAKULTET: Đekić 12, Rakočević 29, Danilović, Vlaović, Stojanović, Baltić 2, Lesar 8, Đurović 1, Pepić, Jovović 5, Tahirović.

PRAVNI FAKULTET: Rondović 4, Vujović, Aleksić, Knežević, Delić 2, Vukanović 2, Kovačević 7, Bajlović 37.

Grupa B:

Biotehnički fakultet – UDG 58:57 (32:28)

Dvorana: Sportski i kulturni centar UCG. Sudije: Popović i Đikanović (Podgorica).

BIOTEHNIČKI FAKULTET: Bubanja 14, Miranović, Spalević 2, Popović, Džaković 14, Dragašević 7, Vukadinović 4, Knežević 6, Medenica 11.

UDG: Dašić 8, Fetahović 11, Mujević, Tanjević 5, Ramusović, Kujović, Marinović 11, Luboder, Kuzmanović 22.

Medicinski fakultet - Studentski dom NK 50:23 (25:11)

MEDICINSKI FAKULTET: Šutović 10, Đurišić, A. Jašović 27, Ostojić, Čolović 2, Mulić 11, Crvenko.

STUDENTSKI DOM NK: Pejović 5, Šipranić 8, Vuković 1, Savović, Vukčević 3, Lađić, Vukadinović 6, Jovović Vujačić.

Ekonomski fakultet – ETF 39:34 (24:20)

EKONOMSKI FAKULTET: Popović, Rašović 8, Janjušević 5, Božović 5, Bošković 6, Nikčević 2. Novaković, Beljkaš, Dašković, Klajević 3, Dautović 10.

ETF: Petrić 2, Banićević, Racković 7, Jelovac 19, Peković, Gardašević 2, Knežević 4, Mi. Popović, Ma. Popović.