Tivćani ostali u trci za treće mjesto / -FOTO: KK TEODO
02/04/2023 u 14:18 h

Košarkaši Teoda savladali Milenijum i ostali u trci za baraž

Tivćani do pobjede u Podgorici 90:80 (22:24, 24:27, 26:18, 18:11) došli zahvaljujući boljoj igri u nastavku

Košarkaši Teoda ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Podgorici, gdje su u direktnom okršaju za treće mjesto sa Milenijum Kodiom slavili 90:80 (22:24, 24:27, 26:18, 18:11) i tako ostali u trci za poziciju koja vodi u baraž.

Tivćani su do važnog trijumfa došli zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Domaći su serijom 11:0 polovinom druge dionice od 29:33 došli do 40:33, a onda su na 1.50 minuta prije odlaska na veliki odmor imali i maksimalnih plus 11 (51:40).

Ipak u trećoj četvrtini Teodo se vratio u igru i u 25. minutu došao do izjednačenja (63:63), a onda i do potpunog preokretaje i pobjede sa maksimalnih plus 10.

Tivćane je do pobjede vodio Amerikanac Antoni Kul Tarik sa 23 poena, Nikola Pavlović je ubacio 13, 12 je dodao Dragan Bjeletić, a 11 kapiten Petar Kusovac.

Na drugoj strani je odličnu partiju pružio Petar Ivanović sa dabl-dabl učinkom od 31 poena i 13 skokova, dok je Luka Žugić ubacio 16.

18. maj 2024 23:35