Protiv gradskog rivala za titulu / -FOTO: FACEBOOK
15/04/2023 u 22:03 h

Košarkašice Podgorice izborile novi plasman u finale plej-ofa

Igračice trenera Petra Stojanovića slavile i u drugom meču polufinalne serije u Igalu

Košarkašice Podgorice plasirale su se u finale plej-ofa, pošto su i u drugom meču polufinalne serije kao gošće savladale Novi 87 rezultatom 83:71 (24:14, 16:22, 26:16, 17:19).

Gošće su dvocifrenu prednost imaće već poslije deset minuta, ali je Novi 87 uzvratio i smanjio na četiri poena zaostatka na poluvremenu.

U trećoj četvrtini Podgorica je opet bila bolja, a u poslednjoj dionici je imala i maksimalnih 20 poena viška.

Najbolja u pobjedničkoj ekipi bila je Atina Radević sa 17 poena uz šest skokova i četiri asistencije, 12 poena ubacila je Janja Dragišić, a 11 Marija Baošić.

U domaćoj ekipi opet je blistala Aleksandra Mužević sa dabl-dabl učinkom od 37 poena i 12 skokova, a dvocifrena je bila još samo Adna Razić 17 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Rival Podgorici u finalu biće branilac trona Budućnosti Bemax.

26. april 2024 04:24