Sjajna treća četvrtina Kotorana / -FOTO: RADIO KOTOR
06/02/2024 u 21:59 h

Kotor iznenadio Milenijum

Debitant u crnogorskoj eliti savladao favorita rezultatom 71:65 (9:18, 16:18, 26:12, 20:17)

Košarkaši Kotora iznenadili su favorizovani Mileniјum i na svom terenu rezultatom 71:65 (9:18, 16:18, 26:12, 20:17) ostvarili četvrtu pobјedu u debitantskoј sezoni u crnogorskoј eliti. Imali su gosti dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu - naјveću u nekoliko navrata od 14 poena, ali su Kotorani u trećoј dionici napravili veliki preokret. Seriјom 10:0 su u finišu četvrtine od 41:46 došli do 51:46 i vođstvo više niјesu ispuštali do kraјa iako su Podgoričani na 42 sekunde prije kraja prišli na samo minus jedan (65:66). Međutim, Kotorani su do kraja ubacili pet poena...

Najzaslužniji za pobjedu ekipe trenera Moma Kneževića bili su Matija Jokić sa 18 i Ronald Velton Eloi sa 10 poena, dok su na drugoj strani dvocifreni učinak ostvarili Miloš Popović sa 14, Miljan Marinović sa 11 i Aleksa Vujadinović sa 10 poena.

10. maj 2024 05:27