Slavlje Lejkersa / -FOTO: TWITTER
09/05/2023 u 10:00 h

Lejkersi opet bolji od Voriorsa, šampion pred eliminacijom

Na pobjedu od finala koneferncije nalazi se i Majami, koji je stigao do 3:1 u seriji protiv Njujorka

Šampion se nalazi pred eliminacijom iz plej-ofa. Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Golden Stejt 104:101 na svom parketu i poveli sa 3:1 u plej-ofu NBA lige.

Inače, meč u “Kripto Areni” je bio pun preokreta. Aktuelni pravk je sredinom treće četvrtine vodio sa dvanaest razlike (77:65), ali je domaćin odigrao sjajnu četvrtu četvrtinu, uspio da preokrene i do trijumfa. Istina, Stef Kari je kod rezultata 102:101 promašio dva slobodna bacanja, potom su imali I napad za produžetak, ali je Kari izgubio loptu.

Lebron Džejms bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, a odlična podrška bio mu je i Entoni Dejvis sa 23 poena i 15 skokova. Kod Voriorsa najbolji je bio Kari sa tripl-dabl učinkom od 31 poena, 14 asistencija i 10 skokova.

Na pobjedu od finala konferencije došao je i Majami. Tim Erika Spolstre porazio je Njujork rezultatom 109:101 i poveo 3:1 u polufinalnoj seriji istočne konferencije.

Najzaslužniji za novu pobjedu bio je nezaustavljivi Džimi Batler sa 27 poena i 10 asistencija, uz njega Bem Adebajo sa 23 poena i 13 skokova, a važan doprinos slavlju dali su i Strus sa 16 i  Lauri sa 15 poena. S druge strane, kod Niksa je najbolji bio Branson sa 32 poena, Beret je ubacio 24, a Rendl 20 poena.

22. april 2024 05:06