Nakon tri poraza dvije vezane pobjede Cetinjana / -FOTO: CETINJSKI LIST
10/02/2024 u 16:50 h

Lovćen 1947 savladao Dečić u Golubovcima

Tuzani u drugoj dionici imali 12 poena viška, a Cetinjani u finišu maksimalnih plus 15

Košarkaši Lovćena 1947 zabilježili su drugu pobjedu zaredom - nakon Ibra na svom terenu Cetinjani su danas savladali kao gosti u Golubovcima ekipu Dečića rezultatom 79:68 (16:21, 21:15, 24:19, 18:13).

Imali su Tuzani u prvom poluvremenu stalno vođstvo, najveće u nekoliko navrata u drugoj četvrtini od 12 poena, ali su ih Cetinjani do odlaska na veliki odmor sustigli i poenima Kramera Kelbija prvi put poveli 37:36. Neizvjesna borba vodila se do finiša treće četvrtine, kada su se gosti malo rezultatski odvojili, a pitanje pobjednika definitivno su "riješili" u poslednjoj četvrtini. U samom finišu su igrači trenera Petra Jovanovića imali i maksimalnih plus 15 (79:64).

Milan Latković je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 24 poena, šutirajući za tri poena 5-4, po 13 poena su ubacili Alija Islamović i Daniel Hornbakl, a odličnu partiju pružio je i drugi Amerikanac u redovima Lovćena Kramer Kelbi, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 11 poena i 14 skokova.

U ekipi trenera Simona Ivezaja pet igrača je imalo dvocifreni učinak - Đorđije Marinović sa 14, Bogdan Cebalović sa 13, po 12 poena i po deset skokova ostvarili su Marko Koljević i Nikola Vuković a 11 Aleksandar Bogojević.

28. april 2024 14:54