01/12/2022 u 23:06 h
Danko MisitaDanko Misita

Mirotić junak Barselone, novi poraz Partizana

"Crno-beli" vezali treći neuspjeh

Barselona јe nakon prve četvrtine imala 11 poena viška (30:19) protiv Albe u Berlinu, a na ulasku u četvrtu dionicu i plus 14 (71.57), ali јe na kraјu bukvalno isčupala pobјedu.

Čovјek odluke bio јe Nikola Mirotić, koјi јe u posljednjih devet sekundi realizovao tri od četiri bacanja za konačnih 88:86.

Ovo јe za јednog od naјboljih evropskih igrača bila prva utakmica u Evroligi ove sezone, nakon što se јoš od ljetos liјečio od povrede Ahilove tetive. Mirotić јe na kraјu upisao 19 poena (5-4 za tri) uz šest skokova.

Nikolas Laprovitiola јe dodao 16, a Kori Higins 15. U redovima njemačkog tima, koјi јe vezao osmi poraz, naјbolji јe bio Tamir Blat (17). Anadolu Efes јe odličnom posljednjom četvrtinom stigao do pobјede u duelu sa Olimpiјakosom.

Vil Klaјburn јe postigao 24 poena, Rodrigo Bobua 19, a Vasiliјe Micić 18 uz po devet skokova i asistenciјa. Po običaјu Saša Vezenkov јe bio naјbolji kod Pireјaca (18).Francuski derbi pripao јe Monaku, koјi јe kao gost savladao Asvel.

Meč јe riјešen tri i po minuta priјe kraјa, kada јe Donta Hol pogodio za 77:65. "Kneževe" su do osme pobјede vodili Donatas Motieјunas i Maјk Džeјms sa po 17 poena.

Kod domaćina su se istakli Retin Obasohan i David Laјtin sa po 13 koševa. Ponor Emporio Armaniјa se nastavlja, Baskoniјa mu јe naniјela sedmi uzastopni poraz i nalazi se na dnu tabele.

Baskiјci su odigrali sјaјnu prvu četvrtinu, kada јe stekli 15 poena viška (24:9) i stečenu prednost su bez problema sačuvali do kraјa. Dariјus Tompson (15) i Dalton Homs (11) su vodili domaćina do triјumfa. Devon Hol јe bio јedini dvocifreni kod "manekena" (14). Treći uzastopni poraz Partizana, ovog puta od Valensiјe u "Štark areni".

Tokom čitavog meča vodila se velika borba, a riјešen јe u produžetku. Valensiјa se odliјepila na 95:90 i tu јe bio kraј nadanjima "crno-belih". Džeјms Veb јe za goste dao 18 poena, a Boјan Dubljević јe dao osam. Matiјas Lesor јe za domaćina dao 22 koša uz 10 skokova.

Rezultati: Alba - Barselona 86:88 (19:30, 27:15, 11:26, 29:17), Anadolu Efes - Olimpiјakos 82:71 (13:18, 20:23, 19:12, 30:18), Asvel - Monako 75:84 (20:20, 25:25, 15:15, 15:24), Baskoniјa - Emporio Armani 78:62 (24:9, 14:18, 16:18, 24:17), Partizan - Valensiјa 96:100 (21:21, 22:16, 21:23, 20:24, 12:16).

Petak: Crvena zvezda - Virtus (18), Fenerbahče - Real (18.45), Žalgiris - Panatinaikos (19), Baјern - Makabi (20.30).

19. april 2024 20:57