Нови пораз Барана / - фото: MORNAR-BARSKO ZLATO/MEDIA PRO
09/10/2021 u 18:57 h

Морнар и даље не зна за побједу

Морнар – Борац 85:90 (22:23, 15:22, 16:12, 18:15, 30:30)

Дворана: „Тополица” у Бару. Судије: Денис Хаџић, Томислав Вовк, Нермин Никшић (БиХ).

МОРНАР: Михаиловић 13 (1-0), Луис 23 (4-1), Мићовић 6 (2-1), Дејвис 7 (4-3), Јеремић 3, Живановић 1 (2-1), Шеховић, Смит 10, Гордић 15 (1-1), Ракочевић 2, Лазић 5 (2-2), Марјукић.

БОРАЦ: Ђоковић 5, Хејл 6 (4-2), Лопез 9 (8-7), Томашевић 6 (4-4), Пецарски 15 (2-2), Лешић 23 (1-0), Маринковић, Новаковић 10 (2-2), Тодоровић 6, Чарапић 9 (3-3).

Кошаркаши Морнара су претрпјели трећи пораз у АБА лиги, против Борца, који је у трећем колу регионалног такмичења уписао прву побједу.

Барани су као у претходном мечу у Новом Месту диктирали темпо само током првих пет минута (14:6), након чега су дозволи гостима да серијом 10:0 преузму конце утакмице у своје руке.

Чачани су имали на у претпоследњем минуту друге четвртине 11 поена вишка (43:32).

Заиграли су домаћи боље у трећој четвртини и на уласку у 27. минуту пришли на два поена заостатка (53:55).

Тада су међутим изабраници Михаила Павићевића одиграли неколико смушених напада, наставили са катастрофалним извођењем слободних бацања, док је одбрана, као и обично, била криминална.

Илија Ђоковић и Сава Лешић су серијом 10:2 одвели Борац на сигурних 65:55 у првом минуту последње четвртине.

Морнар се на два минута и 50 секунди прије краја налазио на максималном минусу од 14 поена (70:84), да би серијом 12:1, стигао на само три поена заостатка, 15 секунди прије краја.

Ипак, било је касно за преокрет, пошто су гости били сигурни са линије за слободна бацања.

17. maj 2024 14:23