Д.М.Д.М.

Морнар савладао Будућност Воли и изборио мајсторицу

Подгоричани у финишу првог полувремена имали плус 22

Мајсторица ће одлучити новог шампиона Црне Горе.

Кошаркаши Морнар су у четвртом мечу финала плеј-офа савладали Будућност Воли 78:71 и изједначили на 2-2.

Када су у 17. минуту гости повели 48:26, чинило се да је све ријешено и да је остатак меча ствар рутине.

Међутим, Барани се нису предавали, топили су минус ривала и у 36. минуту су преокренули кошем Владимира Михаиловића (67:66).

Недуго након тога било је плус шест за домаћина (72:66), да би Џастин Кобс минут и по прије краја тројком смањио на 74:71.

Све дилеме је шутом иза линије 6,75 метара отклонио Марко Јеремић за 78:71, чиме је стављена тачка на меч.

Седа Шеховић jе био најбољи актер меча, јер је 11 од 17 поена дао у одлучујућој дионици.

Двоцифрен учинак су имали и Jеремић (15), Михаиловић (14) и Стр5ахиња Мићовић (13).

У пораженом тиму по 12 кошева дали су Кобс и Филип Баровић.

25. april 2024 12:14