Sa meča u Laktašima / - FOTO: IGOKEA/NIKOLA VURUNA
01/10/2022 u 17:52 h
DAN portalDAN portal

Mornar slavio u Laktašima, Rasel brojao do 41

Košarkaši Mornara savladali su Igokeu u gostima sa 91:83 u 1. kolu regionalne ABA lige

Tim Mihaila Pavićevića tako je na najbolji mogući način započeo novu sezonu.

Mornar je jako dobro odigrao prvu četvrtinu, vodio cijelo vrijeme i taj period završio sa plus dva, 21:19.

Sve se promijenilo u drugom periodu kada je domaćin zaigrao mnogo bolje, brzo preokrenuo, podigao prednost i vodio na poluvremenu 47:27.

Jako zanimljiv bio je treći kvartal u kome je Mornar prijetio, spuštao prednost, ali je Igokea vodila pred odlučujuću dionicu 66:60.

Barani su odlično krenuli u četvrtoj četvrtini i uspjeli nakon četiri minuta igre da stignu do preokreta 74:72. Tu se crnogorski tim nije zaustavio, a blistao je Derin Rasel koji je rešetao iz svih pozicija za konačnu pobjedu svog tima.

Upravo je Rasel bio ubjedljivo najefikasniji na meču sa 41 poenom, postigavši čak devet trojki. Pratio ga je Vladimir Mihailović sa 26 poena.

Kod Igokee se istakao Mario Nakić sa 16 poena, dok je Nikoal Tanaskovič dodao 15.

25. april 2024 12:12