Са меча Цибона - Морнар / - Фото: КК Цибона
03/01/2022 u 15:42 h
ДАН порталДАН портал

Морнар убједљив у Драженовом дому

Кошаркаши Морнара савладали су Цибону у Драженом дому у Загребу са 82:65 у мечу 14. кола регионалне АБА лиге

Тако је барски тим стигао до шесте побједе уз осам пораза, док је Цибона на скору 5-9.

Морнар је одлично започео меч, диктирао темпо у првом периоду и на крају прве четвртине Барани су водили 27:19.

Домаћи састав одиграо је доста ангажованије у другој четвртини истопивши предност црногорске екипе, па је резултат на полувремену био 48:44 у корист Морнара.

Прилично неизвјесна била је и трећа четвртина иако је Морнар имао константну предност, Цибона је била стално близу, али је у финишу тог квартала барски тим отишао на плус девет и водио пред последњу четвртину 66:57.

Квалитет Морнара у односу на противника дошао је до изражаја у последњем периоду када су Барани стекли и најубједљивију предност и стигли до сигурне побједе.

Морнар је до тријумфа водио Владимир Михаиловић са 19 поена, Марко Јеремић је додао 16, а по 11 су постигли Александар Лазић и Треј Луис.

Код Цибоне се истакао Ловро Гњидић са 14 поена, док је Матео Дрежњак постигао 11.