Са меча Морнар - Задар / - Фото: КК Морнар/Медиа про
27/03/2022 u 21:07 h

Од готовог умало вересија: Морнар након драме савладао Задар

Кошаркаши Морнара савладали су Задар у Бару са у мечу 24. кола регионалне АБА лиге

Тим Михаила Павићевића везао је тако два тријумфа након што је у прошлом колу био бољи до Меге у гостима.

Барани сада имају скор од девет побједа и 13 пораза, док је Задар на скору 7-15.

Морнар је, иако жестоко ослабљен повредама играча, одлично одиграо прву четвртину и добио је резултатом 31:15.

Успио је гостујући тим колико толико да се врати у другом периоду, али је Морнар на полувремену имао озбиљну предност - 52:38.

Одржао је Морнар сигурну предност и у трећој четвртини, а Задрани су у поцледњем кварталу спустили предност и успјели да у самом финишу чак приђу на минус три.

На нешто више до 20 секунди прије краја Задар је погодио тројку и пришао на 82:81. Опет су гости прилазили на 85:84, али су домаћи у самом финишу успјели да извуку тријумф.

Морнар је до побједе водио Владимир Михаиловић са 28 поена, Александар Лазић је имао 13, а Тејлор Смит и Марко јеремић по 12.

Код пораженог тима истакли су се Мартин Јунаковић и Тревор Томпсон са по 19 поена.

14. maj 2024 01:36