Са меча Цедевита Олимпија - Партизан / - Фото: Цедевита Олимпија/Алеш Февзер
27/03/2022 u 19:11 h

Окршај у ретро дресовима: Олимпија надиграла Партизан у шок завршници у Љубљани

Кошаркаши Партизана поражени су у Љубљани од Цедевита Олимпије са 81:79 у дерби мечу 24. кола регионалне АБА лиге

Оба тима играла су у rетро дресовима из седамдесетих година прошлог виjека. Олимпиja поводом свог 76. рођендана, а Партизан у знак сјећања на освојену триплу-круну у сезони 1978/1979.

Велика борба виђена је од самог старта. Партизан је у првој четвртини имао готово константно вођство и добио тај период резултатом 23:22.

Слична игра виђена је и у другом квараталу, а црно-бијели су на полувремену имали плус три, 46:43.

Прштало је на обје стране у трећој четвртини, али је Партизан успијевао да одржи предност, па да је и повећа. Црно-бијели су пред одлучујући период водили 67:61.

Одлазио је Партизан и на плус осам у последњој четвртини, али се враћао домаћи тим и на нешто више на минут прије краја тројком Ферела повео 79:77.

Услиједила је шок завршница у Тиволију, повео је домаћи тим преко Ферела 81:79, Авреамовић имао напад да Партизану донесе продужетак, али му је Ферел избио лопту у аут.

Партизан је имао 0,6 секунди за шут, али Пантер није успио да ухвати лопту из аута и Олимпија је славила.

Домаћи тим до побједе је водио Јака Блажић са 25 поена, док је Зоран Драгић постигао 14. Јунак тријумфа Јоги Ферел постигао је 13 поена.

Код Партизана се истакао Алекса Аврамовић који је имао 21 поен, док је Кевин Пантер додао 18.

Партизан је тренутно на скору од 19 побједа и четири пораза, док Цедевита Олимпија има скор 15-7.

02. maj 2024 22:13