Titula otišla za Nikšić / -FOTO: KSCG
12/05/2024 u 18:04 h

Olimp prvak Crne Gore za mlađe pionirke

Nikšićanke su danas u finalnom meču EKO završnog turnira u Tivtu savladale Primorje 59:56

Košarkašice Olimpa šampionke su Crne Gore u uzrastu mlađih pionirki. Nikšićanke su danas u finalnom meču EKO završnog turnira u Tivtu savladale Primorje 59:56. Bronzane medalje osvojile su igračice Sea Starsa, koje su bile bolje od ekipe Budućnost Bemaks 63:58.

Finalni meč donio je nevjerovatnu neizvjesnost, a Olimp još jednom predvodila Anja Pinter, koja je postigla 41 poen (36 u polufinalu), u strijelce su se upisale još: Petković 6, Kasalica 5, Mumović 4, Backović 3. Kod Primorja najefikasnija bila je Sučević sa 28, a pratile su je Spaić sa 13, Savković 6, Šumar 5, Prlainović i Rikalo po 2.

Pobjednički pehar kapitenki Olimpa Anji Pinter uručila je Mirjana Sekulić, nekadašnja košarkašica, a sada komesarka takmičenja, koja je uručila i medalje za tri najbolja tima na EKO završnom turniru.

Treće mjesto osvojio je Sea Stars. Tivćanke su u malom finalu savladale Budućnost Bemax 63:58, a meč koji je donio dosta drame odlučen je u samom finišu.

Strijelci za Sea Stars bili su: Ema Bakalbašić 22, Milačić 14, Dragana Bakalbašić 10, Backović 9, Zarubica 6, Ivanović 2. U timu Budućnost Bemax dominirala je Lola Racković, koja je postigla 40 poena, a u strijelce su se upisale još: Pavličić 7, Jeknić 6, Rajović 3, Đokić 2.

Prethodno, prvog dana turnira, Primorje je u zanimljivom polufinalu savladalo Sea Stars 61:56. U pobjedničkom timu istakle su se Simeona Spaić sa 17 i Petra Sučević sa 16, a upisale su se još: Prlainović 10, Savković 8, Šumar 6, Bašlin i Rikalo po 2.

Za Tivćanke strijelci su bili: Milačić 23, Dragana Bakalbašić 12, Ema Bakalbašić 11, Ivanović 4, Backović, Jelovac i Zarubica po 2.

Na otvaranju turnira Olimp je bio bolji od Budućnost Bemaks 49:40. Za Nikšićanke strijelci su bili: Pinter 36, Kasalica 6, Backović 4, Guzina 2, Mumović 1.

U poraženom timu strijelci su bili: Racković 24, Pavlović 6 Pavličić 4, Rajović 3, Kustudić 2, Laković 1.

17. maj 2024 22:55