Навијачи Звезде / - Фото: АБА лига/Драгана Стјепановић
06/06/2022 u 22:35 h

Готово је - Звезда је поново шампион АБА лиге!

Кошаркаши Црвене звезде освојили су регионалу АБА лигу

Звезда је вечерас у мајсторици финала савладала Партизан након велике драме са  80:77 и са укупних 3:2 у побједама стигла до шестог трофеја у такмичењу.

Исто толико трофеја има и Партизан.

Меч је био прекинут на шест минута прије краја треће четвртине при резултату 39:39 када су навијачи Звезде свим и свачим засули судијску тројку.

Након тога је донесена одлука да се цијела хала испразни како би утакмица била настављена.

Чим је хала испражњена утакмица је настављена.

Ток утакмице

Права резултатска клацкалица била је у првој четвртини коју је Партизан добио 20:18.

Имали су црно-бијели предност и током цијеле друге дионице, ишли и на плус седам, а на полувремену су водили 37:33.

У наставку, меч је прекинут при резултату 39:39, а када је настављен поно је виђена огромна драма и неизвјесност, па је резултат пред последњи период био 59:58 за Звезду.

Ништа мање од велике драме није било ни у последњој дионици, смјењивале су се екипе у вођству, а финиш сусрета је био у потпуном егалу.

Ту је Звезда успјела да тројкама сломи отпор Партизана, а затим и у драми стиген до коначне побједе.

Звезду је до тријумфа водио Дејан Давидовац са 15 поена, док је Нејт Волтерс додао 12.

Код Партизана се истакао Кевин Пантер са 27 поена.

Звезда је титулом изборила и пласман у АБА лигу.

25. april 2024 13:24