Titula za Podgoričane / -FOTO: POK
30/04/2023 u 21:11 h

Paramont osvojio titulu šampiona Balkanske lige košarkaša u kolicima

Podgoričani su sa maksimalnim učinkom završili posljednji turnir sezone u Sofiji i zadržali čelnu poziciju na tabeli

Košarkaški klub osoba sa invaliditetom Paramont pobjednik je ovogodišnjeg izdanja regionalne Balkanske lige košarkaša u kolicima.

Podgoričani su sa maksimalnim učinkom završili posljednji turnir sezone u Sofiji i zadržali čelnu poziciju na tabeli. Trofej su osvojili sa osam pobjeda i samo jednim porazom.

Podgorički tim na finalu sezone u Sofiji sva tri rivala dobio je sa 30 i više poena. Slavio je protiv niškog Naisa 74:36, Levskog iz Sofije 75:44 i Bijeljine, od koje je doživio i jedini poraz ove sezone, 72:42.

Regionalno takmičenje okupilo je četiri ekipe iz četiri države – podgorički Paramont, Nais iz Niša, Levski iz Sofije i Bijeljina, predstavnik Bosne i Hercegovine.

Prema propozicijama, Balkanska liga igra se u okviru četiri turnira i devet kola, a šampionski trofej osvaja ekipa sa najviše bodova.

Paramont se ove sezone takmičio i u regionalnoj NLB ligi košarkaša u kolicima, gdje je zaustavljen u polufinalu i očekuje ga 21. maja u Ljubljani meč za treće mjesto.

06. maj 2024 10:29