Titula za Podgoričane / -FOTO: KSCG
15/05/2023 u 18:13 h

Pioniri Budućnost Volija šampioni Crne Gore

Podgoričani u finalu završnog turnira u Tivtu savladali domaćina Pro Basket sa 90:69

Košarkaši Budućnosti Voli osvojili su trofej u konkurenciji pionira, pošto su u finalu završnog turnira u Tivtu savladali domaćina Pro Basket sa 90:69. Najzaslužniji za pobjedu bili su Mićković sa 28 i Kankaraš sa 16 poena. U ekipi iz Tivta najbolji su bili Tesla sa 22 i Gulić sa 20 poena. Treće mjesto pripalo je pionirima Sutjeske, koji su predvođena Damjanovićem, koji je ubacio 22 i Popovićem sa 18 poena slavili protiv Galeba 75:74, za koji je Ivelja ubacio čak 49 poena.

Prethodno je u polufinalu Budućnost pobijedila Galeb sa 70:61 a Pro Basket Sutjesku nakon produžetka sa 77:72.

Medalje i pehar uručili su komesarka za takmičenje Maja Milutinović, koordinatorka projekata u Luštica Developmentu Maja Petrović i trener Rašo Mijušković.

17. maj 2024 11:04