Српкиње детронизовале Шпанију / - фото: FIBA.BASKETBALL
23/06/2021 u 23:20 h

„Плаве” у полуфиналу Евробаскета

Изабранице Марине Маљковић након продужетка у Валенсији савладале браниоца трона

Кошаркашице Србије ће по четврти пут играти у полуфиналу Европског првенства, пошто су у четвртфиналу савладале браниоца трона, Шпанију.

Утакмица у Валенсији је ријешена  у продужетку (71:64), пошто је након 40 минута игре на паркету „Ла Фонтете”  резултат гласио 62:62.

„Плаве” су два минута и 25 секунди до краја регуларног тока меча заостајале шест поена за домаћима (55:61), али су серијом 7:0 дошле не корак од полуфинала.

Ипак, диксутабилном судијском одлуком, Кристини Оувини је указана шанса да на шест секунди прије краја са линије за слободна бацања донесе побједу домаћој селекцији.

Шпанкиња је погодила прво бацање, док је друго промашила, након чега је Ивон Андерсон уписала скок и ушло се у продужетке.

Као и против Италије у групи, изабранице Марине Маљковић су биле психички стабилније у додатних пет минута.

Одмах су мини серијом 4:0 стекле предност, коју нису испуштале до краја.

Побједнице је предводила Соња Васић са 19 поена.

Одличну подршку је имала у Андерсон, са 17 и Невени Јовановић, која је убацила 15 поена.

У редовима Шпаније, Оувина је постигла 14, Асту Ндур 12, а двоцифена је била и Маите Казорла са 11 поена.

Српкиње ће се за финале у суботу борити са Белгијом, која је такође тијесно побиједила Русију (85:83).

У другом полуфиналу се састају Француска и Бјелорусија.

„Триколорке” су у четвртфиналу савладале најпријатније изненађење шампионата, Босну и Херцеговину (80:64), док су Бјелорускиње против Шведске још једном демонстрирале гранитну одбрану (58:64).

25. april 2024 19:13