Vladimir Mihailović / -FOTO: KK BUDUćNOST VOLI
10/01/2024 u 21:21 h

Pobjeda Budućnost Volija nad Burgom

Podgoričani savladali lidera grupe B Evrokupa i ostali u trci za plasman u osminu finala

Važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala Evrokupa ostvarili su večeras košarkaši Budućnost Volija u duelu Burgom, rezultatom 78:74 (15:14, 15:25, 21:15, 27:20)

Savladali su izabranici Andreja Žakelja u "Morači" lidera u grupi B i tako došli do šeste pobjede, koliko imaju i Aris i Trento na diobi petog mjesta.

Bili su domaći u zaostatku na velikom odmoru, ali su odlično odigrali drugo poluvreme, koje su dobili sa 15 poena razlike. Serijom 12:0 Podgoričani su napravili preokret u trećoj četvrtini, kada su od minus deset (37:47) došli do plus dva (49:47). Do kraja se vodila neizvjesna borba, u kojoj su spretniji, ali i sretniji bili domaći košarkaši.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Mekinli Rajt sa 16 poena, 12 je ubacio Žoan Makundu, 11 Vladimir Mihailović, a deset Brendon Pol, dok su u francuskoj ekipi, koja je sada na skoru 11-3 i diobi prvog mjesta sa Gran Kanarijom najviše poena - po 13 postigli Džeremi Morgan i Žekuan Luis.

19. maj 2024 20:32