Podgorica u polufinalu protiv Budućnost Volija / -FOTO: BOKA SOL
13/02/2024 u 22:18 h

Podgorica iznenadila Barane

Član ABA 2 lige savladao u četvrtfinalu Kupa Mornar Barsko zlato rezultatom 94:92 (19:18, 30:15, 15:11, 30:38) pa će se za plasman u finale boriti protiv Budućnost Volija

Јedino su košarkaši Podgorice priredili iznenađenje u četvrtfinalnim mečevima završnog turnira Kupa u Tivtu. Savladali su igrači trenera Dragana-Prla Radovića člana ABA 1 lige, košarkaše Mornara Barsko zlato rezultatom 94:92 (19:18, 30:15, 15:11, 30:38).

Imali su Podgoričani na velikom odmoru 16 poena viška i prednost održavali do samog finiša, kada su Barani seriјom 10:2 prišli na samo minus dva (89:91) 25 sekundi priјe kraјa. Međutim, naјefikasniјi u pobјedničkoј ekipe Brendon Slaј јe sa liniјe slobodnih bacanja postavio konačan rezultat.

Pored Amerikanca, koji je meč završio sa 22 poena dvocifreni učinak u podgoričkoj ekipi imali su još Danilo Brnović sa 16 i Filip Anđušić sa 12 poena.

U ekipi Mornara najefikasniji je bio Dvajt Marej sa 19, Markus Vejters ubacio je 16, Tavijan Dan Martin 12 a Srđan Bulatović 10 poena.

Podgorica će u polufinalu igrati protiv branioca trona, košarakaša Budućnost Volija i biće to repriza prošlogodišnjeg finala.

15. maj 2024 21:52