Minut ćutanja za Dejana Milojevića / -FOTO: DAN
21/01/2024 u 19:31 h

Podgorica zaustavila Milenijum

U duelu gradskih rivala u "Bemaks areni" ekipa trenera Dušana Gojnića, nakon četiri pobjede doživjela poraz rezultatom 90:96 (26:28, 21:20, 24:21, 19:27)

Kraj serije pobjeda košarkaša Milenijuma. Nakon četiri trijumfa u nizu, ekipa trenera Dušana Gojnića je poklekla u duelu sa Podgoricom, koju je u okviru devetog kola Prve A lige ugostila u njenoj "Bemaks areni" i izgubila rezultatom 90:96 (26:28, 21:20, 24:21, 19:27).

Favorizovani "gosti" su bolje počeli, poveli su 6:0, a onda i 13:7, ali su košarkaši Milenijuma uhvatili priključak, pa se izjednačena borba vodila skoro do samog kraja. Ekipe su igrale u "naletima" - polovinom treće četvrtine "domaći" su serijom 7:0 stigli do maksimalnih plus deset (65:55), ali su ih igrači trenera Dragana-Prla Radovića na krilima razigranog Danila Ivanovića sustigli do kraja dionice, da bi sa devet poena u nizu poveli sa pet razlike u 34. minutu (82:77). Uspjeli su "domaći" još da izjednače (82:82), ali su vrlo brzo bili u minusu sedam poena (85:92), što je bilo nedostižno za njih, pa je uslijedio četvrti ovosezonski poraz.

Pored Danila Ivanovića, koji je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 20 poena dvocifreni učinak imali su i Dajlen Kunc i Marko Kljajević sa po 15 poena, 13 je ubacio kapiten Milutin Đukanović a 11 Filip Anđušić.

U poraženoj ekipi istakli su se Miloš Popović sa 27, Aleksa Vujadinović sa 19, Pavle Raičković je ubacio 14, a po 11 Stefan Vlahović i kapiten Petar Ivanović.

Bila je to sedma pobjeda Podgorice u domaćem šampionatu, u kojem ima i jedan poraz - od Teoda u Tivtu.

16. maj 2024 09:59