Јанковић велико појачање / - фото: Драгана Стјепановић/АБА 2 лига
11/10/2021 u 23:08 h

Подгоричани помрачили „сунца”

Хелиос Санс – Подгорица 90:95 (17:18, 22:21, 13:26, 38:30)

Дворана: Туристичко-рекреативни комплекс Златибор. Судије: Драган Поробић (Босна и Херцеговина), Бранимир Галић (Хрватска), Драган Матић (Србија).

ХЕЛИОС: Шујица, Братец 8, Ферме 22, Пашајлић 9 (2-1), Миртич, Ервин 14 (8-6), Оман 8, Махкович 16 (8-6), Џојс 9 (1-1), Сирц, Препелич 2, Шантељ 2.

ПОДГОРИЦА: Булајић, Вулевић, Чарапић 11 (2-0), Малишић, Пауновић 13 (4-4), Ковачевић 21 (6-6), Калуђеровић, Сејфић 8 (2-0), Јанковић 28 (13-6), Кораћ 7 (6-5), Ланговић 7 (3-4), Вукчевић.

Кошаркаши Подгорице су побједом над Хелиос Сансима отворили први „балон” АБА 2 лиге на Златибору.

Након изједначеног првог полувремена, изабраници Небојше Богавца су у трећој четвртини помрачили „сунца”, стекли у 28. минуту двоцифрену предност (60:51).

Подгоричани су највећих 15 поена вишка (70:55) имали у 32. минуту, али није могло без драме.

Словенци су тројком Тадеја Фермена пришли 87:90, 29 секунди прије краја.

Огњен Чарапић је потомо промашио оба слободна баца, а Никола Јанковић офанзивним скоком и полагањем донио недостижну предност (92:87).

Од осталих црногорских представника, Сутјеска ће у уторак од 21 сат играти са Рогашком, док ће први меч у новој сезони Ловећен одиграти у сриједу од 15 сати против Пелистера.

Истог дана, од 18 сати, Подгорица ће одмјерити снаге са бањалучким Борцем.

14. maj 2024 19:28