Deseta pobjeda Novljana / Foto: DAN
10/02/2024 u 23:09 h

Primorje 1945 savladalo Milenijum

Novljani deseti triјumf ostvarili na gostovanju u Podgorici rezultatom 76:73 (24:28, 18:23, 21:11, 13:11)

Košarkaši Primorјa 1945 nastavili su sa pobјedama ove sezone. Do desetog triјumfa Novljani su došli večeras na gostovanju dobroј ekipi Mileniјuma, rezultatom 76:73 (24:28, 18:23, 21:11, 13:11).

Prvo poluvriјeme јe proteklo u znaku domaćih košarkaša, koјi su imali i 13 poena viška (39:26).

Međutim, nastavak јe pripao ekipi trenera Danila Pavićevića, koјa je u trećoј dionici sustigla rivala, pa se neizvјesna borba vodila do samog kraјa. Pobјednik јe odlučen u poslednjem minutu, u koji se ušlo sa neriješenim rezultatom 73:73. Do kraja su Novljani ubacili tri poena, sva tri sa linije slobodnih bacanja, a domaći niјesu uspјeli da poentiraјu, pa im јe šesti poraz bio neminovan.

Dva igrača su u pobjedničkoj ekipi ostvarila dabl-dabl učinak - kapiten Slobodan Miljanić sa 22 poena i deset skokova i Dejan Bjelić sa 12 poena i 11 uhvaćenih lopti, a dvocifreni učinak imali su i Adam Dvorski sa 14, Aleksandar Bulatović sa 12 i Petar Dragović sa 10 poena.

U ekipi trenera Dušana Gojnića, koja sada ima polovičan učinak od po šest pobjeda i isto toliko poraza najefikasniji je bio Aleksa Vujadinović sa 19 poena, 18 poena i 14 skokova imao je Miloš Popović, 11 je ubacio Vaso Popović, 10 Miljan Marinović, koliko je postigao i kapiten Petar Ivanović, koji je imao još 10 uhavćenih lopti.

16. maj 2024 07:52