Крка одбранила своју тврђаву / - фото: АБА/Драгана Стјепановић
30/10/2021 u 22:50 h

СЦ Дерби ни да запријети

Крка без проблема савладала дебитанта у АБА лиги у шестом колу

Кошаркаши СЦ Дербија нису ни запријетили у Новом месту.

Крка је без проблема одбранила домаћи терен у шестом колу АБА лиге 87:70 (21:12, 29:19, 18:20, 19:19).

„Студенти” су водили само током прва два минута (4:2), након чега је на паркету дворане „Леон Штукељ” постојао само један тим.

Домаћи су имали шест кошаркаша са двоцифреним учинком.

По обичају је најефикаснији био ветеран Рок Стипчевић, са 22 поеном.

Највећу подршку је имао у Луки Лапорнику са 15, те Јурају Мацури и Јану Косију, стријелцима по 13 поена.

Миха Шкедељ је убацио 11, Хасан Френч 10 поена.

Кајл Вињалес је постигао 17 поена за „студенте”.

Буђење је најавио Борис Тишма са 16 поена.

Честитке Крки на заслуженој побједи. Имали су прави приступ. Ми нисмо показали концетрацију и приступ који нас је красио на претходним утакмицама. Чак 18 скокова у нападу Крке показују њихову велику жељу, борбеност. МИ то нисмо имали вечерас – рекао је шеф стручног штаба СЦ Дербија, Андреј Жакељ након што су његови изабраници прекинули низ од двије побједе.

Вечерас је Цедевита Олимпија прекинула низ од три пораза на гостовању Игокеи (101:83), док је у гостима славио и Партизан против Борца (86:68).

У недјељу се од 12 сати састају ФМП и Задар, за 17 часова је заказан црногорски дерби Будућност – Морнар, док се 120 минута касније састају некадашњи прваци Европе, Сплит и Цибона.

Шесту рунду ће у понедјељак од 18 часова затворити Црвена звезда и Мега.

17. maj 2024 13:12