Са меча СЦ Дерби - ФМП / - Фото: СЦ Дерби
07/03/2022 u 19:08 h

СЦ Дерби у другом полувремену сломио отпор ФМП-а и дошао до побједе

Кошаркаши СЦ Дербија савладали су ФМП у Подгорици са 85:76 у мечу 21. кола регионалне АБА лиге

СЦ Дерби је забиљежио тако осми тријумф уз 11 пораза, док је ФМП на скору 10 - 9.

Прва четвртина у дворани "Морача" била је прилично неизвјесна, али и ефикасна, па је тај период завршен резултатом 24:24.

Гостујући тим заиграо је боље у другој четвртини, додао гас, стекао плус пет и на полувремену водио 20:15.

Црногорска екипа одлично је одиграла трећу четвртину. Предност ФМП-а се брзо истопила, а СЦ Дерби је убрзо прешао у вођство и пред последњу четвртину водио 64:56.

Запријетио је ФМП у одлучујућем периоду, стигао на минус један у самом финишу. Ипак, подгорички састав је поново имао адекватан одговор, одлично одиграо у кључним моментима и дошао до побједе.

Студенте је до тријумфа водио Ерик Нил са 19 поена, док су по 16 постигли Томислав Ивишић и Кенан Камењаш.

Код ФМП-а се истакао Брајс Џонс са 15 поена, а Ненад Неранџић је имао 14.

09. maj 2024 07:27