Pad u trećoj četvrtini / -FOTO: FIBA
13/07/2023 u 20:32 h

Slijedi grčevita borba za opstanak

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena od Islanda 99:73 u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Islanda 99:73 u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta, tako da mora dobiti preostala dva meča kako bi izborila opstanak.

Prvi protivnik biće poraženi iz duela Italija - Poljska.

Treća četvrtina ovaj put bila je kobna za naše košarkaše. Naime tokom prvih 20 minuta igralo se u egalu, smjenjivale su se ekipe u vođstvu. Poslije deset minuta Island je vodio 18:16, a na poluvremenu 42:39.

Onda je odbrana posustala. Dozvolili su izabranici selektora Dušana Dubljevića Islanđanima čak 37 poena u trećoj četvrtini. Rival je otišao na 24 poena viška i tako riješio pitanje pobjednika.

Đorđije Jovanović je sa 26 poena bio najefikasniji u crnogorskom timu, Zoran Vučeljić je upisao 13, a David Mirković 10.

29. april 2024 23:05