Добра партија Маркише Гетлинг / - фото: FIBA.BASKETABLL
20/06/2021 u 13:53 h

Србија боља од Црне Горе на Евробаскету

Изабранице Јелене Шкеровић чекају расплет утакмице између Италије и Грчке да виде ко ће им бити противник у наставку Европског првенства

Кошаркашице Србије су савладале Црну Гору 87:75 (19:24, 26:15, 21:19, 21:17) у последњем колу и обезбиједиле прво мјесто у групи Б и директан пласман у четвртфинале, док ће „црвене” морати да чекају резултате осталих утакмица да би знале против кога ће играти у осмини финала.

Изабранице Јелене Шкеровић могу остати без пласмана у другу круг само уколико Италија изгуби 15 или 16 разлике од Грчке, данас у 18 сати.

То је међутим у домену научне фантастике.

Црногорске су одлично отвориле меч у Валенсији (12:2).

Међутим, нису имале рјешења за високи пресинг изабраница Марине Маљковић, које су серијом 18:2 стигле до преокрета 33:26.

Имале су „плаве” у претпоследњем минуту првог полувремена и 12 поена вишка (45:33).

Ипак, нији ни ту био крај осцилацијама екипа.

Шкерине дјевојке су серијом 10:0 пришле на 43:45, након чега су пропустиле неколико зицера за изједначење.

Прилазиле су „црвене” на 51:50, али се испоставило да је то најближе што су биле до краја утакмице.

Србија се новом серијом 11:4 одлијепила на 62:54 и исконтролисала ситуацију на паркету „Ла Фонтете”.

У редовима Црне Горе је Маркиша Гетлниг била нејефикаснија са 22 поена.

Јелена Дубљевић и Божица Мујовић су постигле по 10 поена.

Милица Јовановић и Бојана Ковачевић су убациле по девет, Снежана Алексић пет, Јована Пашић и Марија Лековић по четири, а Кристина Раковић два поена.

Код Србије је Тина Крајишник испоручила 20 поена, Ивон Андерсон 14, Јелена Брукс 13, Соња Васић 12, а двоцифрена је била и Невена Јовановић са 11 поена.