Меги предводио СЦ Дерби / - фото: КК СЦ Дерби
02/09/2021 u 19:44 h

„Студенти” бољи од Сплићана

СЦ Дерби – Сплит 88:84 (26:23, 21:20, 21:23, 20:18)

Дворана: СЦ „Морача”. Играно без присуства публике. Судије: Милосав Калуђеровић, Сузана Вујичић, Стефан Кубуровић (Црна Гора).

СЦ ДЕРБИ: Маги 21, Павличевић 8, Ивановић, Славковић 19, Вујисић, Баћовић 7, З. Ивишић 5, Т. Ивишић 8, Едвардс 2, Камењаш 10, Тишма 5.

СПЛИТ: Перковић 11, Гиздавчић, Перасовић 4, Кеџо 8, Руњић 12, Барић, Вуко 15, Чампара 22, Перкосић, Бајо 5, Шарић, Жганец 7.

Кошаркаши СЦ Дербија савладали су Сплит у другом колу припремног турнира у Подгорици.

Оба тима су играла у серијама, са пуно осцилација, што је и нормално за старт припрема.

Током прве четвртине ни једна екипа није имала предност већу од четири поена, док домаћи нису серијом 11:0 преокренули на 30:23, на старту друге четвртине.

Имали су „студенти” двоцифрену предност (37:28) на средини другог квартала, након чега су за три минута постигли само два поена, па су Далматинци преокренули на 40:39.

Меги је покренуо мини серију Подгоричана од 6:0 која им је омогућила да на одмор пођу са предношћу.

Сплићани су након паузе заиграли боље, стекли шест поена вишка (56:50), али је СЦ Дерби одговорио са седам везаних поена, преузео конце утакмице у своје руке, а тројка Мегија на седам минута прије краја погодио за 75:66 је наговијестила да ће „жути” са два пораза завршити наступ у граду на Морачи.

Истина, имали су гости на 12 секунди до краја напад за побједу, али је искусни Карло Жганец промашио отворен шут за три поена.

Лопту је ухватио Славковић, који је након што је фаулиран хладнокрвно погодио оба слободна бацања.

У петак од 19.30 сати снаге ће одмјерити Будућности и Каршијака, док ће у суботу „студенти” на мегдан тиму из Измира.

18. april 2024 04:49