Nikšićani briljirali u nastavku / -FOTO: ABA 2
12/02/2024 u 17:12 h

Sutjeska sjajna u nastavku

Nikšićani ostvarili desetu ovosezonsku pobjedu na gostovanju u Danilovgradu zahvaljujući dominaciji u drugom poluvremenu rezultatom 113:82 (26:25, 25:26, 36:16, 26:15)

Košarkaši Sutjeske opravdali su ulogu favorita na gostovanju u Danilovgradu. Do desete pobjede u 11 odigranih utakmica Nikšićani su došli ubjedljivim rezultatom 113:82 (26:25, 25:26, 36:16, 26:15), ali zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, pošto je na velikom odmoru bilo 51:51.

Sjajno su momci trenera Miloša Minića odigrali u nastavku, pošto su drugo poluvrijeme dobili sa čak 31 poenom razlike.

Od 11 igrača Sutjeske koji su se upisali u strijelce čak osam njih je bilo dvocifreno. Najefikasniji je bio Vladimir Toamšević sa 25, Đorđe Otašević je postigao 14, Stefan Mitrović 13, Miloš Vujović 12, kao i Miloš Jović, koji je imao i deset skokova, Radoš Vuković je ubacio 11, a Pavle Đurišić i Jovan Vojinović po 10.

U timu Danilovgrada Vasilije Jovović je ponovo bio najefikasniji sa 27 poena, Nemanja Gavranić je postigao 20, a po deset Đorđije Grgurović i Ognjen Gutović.

27. april 2024 15:20