Sa meča u Berlinu / - FOTO: KK PARTIZAN
07/10/2022 u 21:59 h

Težak poraz Partizana na povratku u Evroligu, Zvezda izgubila od prvaka Evrope

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe u Berlinu 100:84 u 1. kolu Evrolige

Ekipa iz Beograda vratila se u elitno takmičenje posle punih osam godina, ali nije uspjela da dođe do trijumfa na startu takmičenja.

Alba je sjajno odigrala prvo poluvrijeme, Partizan praktično nije imao odbranu i na poluvremenu su crno-bijeli gubili 61:43.

Prilazio je pratizan u nastavku i na minus 10, ali nije uspio da ozbiljnije ugrozi vođstvo domaćina.

Albu je do trijumfa vodio Tamir Blat sa 16 poena, dok je Luk Sikma dodao 15.

U Partizanu najbolji je bio Dante Egzum sa 22 poena, a Danilo Anđušić je postigao 14.

Crvena zvezda je pružila sasvim dobar otpor šampionu Evrope Anadolu Efesu u gostima izgubivši 72:59.

Crveno-bijeli su imali konstantan rezultatski priključak, a tek u drugom poluvremenu Efes je uspio da stekne koliku toliku zalihu i dođe do trijumfa.

Najefikasniji u pobjedi Efesa bio je Vil Klajburn sa 19 poena, dok je Vasa Micić dodao 16.

Kod Zvezde se istakao Ben Bentil sa 13 poena, dok su Nikola Ivanović i Džejlen Adams imali po devet.