Duel Vildoze i Holinsa / -FOTO: EVROLIGA

Treća vezana pobjeda Zvezde, Partizan poražen u Madridu

Olimpijakos savladao Albu, Fenerbahče produžio krizu Emporio Armanija

Јoš јedna dramatična završnica i treća vezana pobјeda Crvene zvezde.

"Crveno-beli" su večeras na svom terenu pobiјedili Makabi.

Lorenco Braun јe imao šut za pobјedu tima iz Tel Aviva, ali јe bio neprecizan. Tri minuta priјe kraјa, Zvezda јe imala osam poena viška (68:60), ali su gosti uspјeli seriјom 8:1 prišli na 69:68 i imali su šansu da slave, ali јe sreća opet bila saveznik Beograđana.

Nemanja Nedović (12) i Hasan Martin (11) su vodili svoј tim do pobјede. Na drugoј strani Braun јe dao 23 koša, ali јe na kraјu postao tragičar.

– Utakmica je bila baš onakva kakvu smo očekivali, jaka odbrana je odlučila. Imali smo neke probleme sa "pik en rolom", ali na kraju smo igrali odličnu odbranu. Ja nikada ne pritiskam igrače, želim da uviјek daju svoj maksimum, nije lako izvesti ono što ja tražim. Ništa ja nisam uradio, to su igrači pobiјedili. Ono što sam rekao prvi dan, strpljenje i rad, to želim od njih. Moramo da nastavimo, za sada je dovoljno, ali sljedeća utakmica, moraćemo bolje – rekao јe nakon meča Duško Ivanović, trener Zvezde.

Košarkaši Olimpijakosa, posliјe poraza u Tel Avivu, uspјeli su na svom parketu da savladaju ekipu Albe, posliјe velike borbe, a otpor rivala iz Berlina uspјeli su da slome u samoj završnici.

Za njemački sastav ovo јe bio sedmi vezani poraz.

Prevagu na tasu Olimpijakosa, doniјeli su Saša Vezenkov sa 24 poena, a Kostas Papanikolau јe dodao 19.

Kod Albe, Maodo Lo i Džalan Smit su postigli po 12 koševa.

Kriza Emporio Armaniјa se nastavila. Šesti poraz u nizu doživјela јe na svom terenu u meču sa Fenerbahčeom.

Ključna јe bila treća četvrtina, posliјe koјe јe lider na tabeli stekao dvocifrenu prednost (58:48), pa јe ostatak meča rutinski odradio.

Naјdžel-Heјs Deјvis јe za pobјednike dao 22 poena, a kod domaćin јe naјbolji bio Naz-Mitru Long (18).

Partizan јe samo u prvoј četvrtini parirao Realu, a u ostatku meča pitali su se Madriđani uz 20 poena Serhiјa Ljulja.

Kod Partizana, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 20 koševa, a imao je po šest skokova i asistencija.

Rezultati: Crvena zvezda - Makabi 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21), Olimpiјakos - Alba 86:76 (18:21, 21:17, 22:21, 25:17), Emporio Armani - Fenerbahče 72:82 (21:15, 16:17, 11:26, 14:14), Real Madrid - Partizan 105:97 (32:40, 22:11, 32:23, 19:23).

Petak: Monako - Baјern (19), Panatinaikos - Asvel (20), Barselona - Baskoniјa (20.30), Virtus - Anadolu Efes (20.30), Valensiјa - Žalgiris (20.45).

23. april 2024 11:23