Obrej Doukins / -FOTO: ABA LIGA
14/01/2024 u 22:58 h

Treći poraz SC Derbija u nizu

Košarkaši SC Derbija izgubili od Igokee u 16. kolu ABA lige rezultatom 81:90 (18:15, 25:28, 21:22, 17:25)

I treći poraz u nizu doživjeli su košarkaši SC Derbija u ABA ligi.

Nakon neuspjeha u duelima sa Splitom na svom terenu i u Zadru, "studenti" su večeras izgubili i od Ikokee rezultatom 81:90 (18:15, 25:28, 21:22, 17:25).

Bio je to deveti poraz SC Derbija u 16. odigranih kola u regionalnoj ligi, dok je Igokea zabilježila desetu pobjedu, kojom je prekinula niz od četiri neuspjeha zaredom.

Nakon izjednačene igre u tri četvrtine, pobjednik je odlučen u finišu poslednje dionice, u kojoj su se bolje snašli gostujući igrači, koji su u 38. minutu imali maksimalnih plus 11 (85:74).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Nikola Marić sa 20, Kosta Kondić je ubacio 18 a Mario Nakić 14 poena.

U domaćoj ekipi dvocifreni učinak imali su Obrej Doukins sa 14, 13 je ubacio Luka Bogavac, 11 Borna Kapusta, a po deset Tomislav Ivišić i Mario Drežnjak.