Meč sa puno preokreta / -FOTO: DRUGA ABA LIGA
05/04/2023 u 20:03 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

U meču sa puno preokreta košarkaši Podgorice savladali Primorje 1945

Podgorica - Primorje 1945 83:78 (14:12, 27:15, 13:32, 29:19)

Košarkaši Podgorice su u pretposlednjem 21. kolu Prve A lige savladali Primorje 1945 rezultatom 83:78 (14:12, 27:15, 13:32, 29:19) i tako došli do 15 ovosezonske pobjede. Na drugoj strani bio je to 12. poraz Novljana, uz sedam pobjeda.

Imali su domaći na velikom odmoru 14 poena viška (41:27), ali su gosti u trećoj dionici odigrali fenomenalno, riješili je u svoju korist sa čak 19 poena razlike (32:13) i uoči poslednje četvrtine stekli pet poena. Međutim, uzvratili su igrači trenera Nebojše Bogavca, koji su za četiri minuta vratili prednost na svoju stranu (70:65) i onda rutinski priveli meč kraju.

I u ovom meču najbolji u domaćoj ekipi bio je mladi Luka Bogavac sa 18 poena, 17 je ubacio Marko Kljajević a 13 Pavle Đurišić. I na drugoj strani su tri igrača imala dvocifreni učinak - Bogdan Nedeljković je bio najefikasniji na meču sa 20 poena, poen manje je ubacio Eldin Huremović, a Andrija Vučurović 16.

14. maj 2024 12:57