Џон Браун и Воронцевич зауставили Јабуселеа у другом полувремену / - фото: EUROLEAGUE.NET
29/10/2021 u 19:55 h
ДАН порталДАН портал

Уникс серијом 10:0 у финишу срушио Реал

Мадриђани нису постигли кош у последњих два минута и 54 секунде утакмице

Серијом 10:0 у последњих два минута и 54 секунде кошаркаши Уникса су дошли до побједе над Реал Мадридом у првом мечу данашњег програма седмог кола Евролиге 65:58 (14:11, 21:23, 14:17, 16:7).

Мадриђани су први повели (3:0), након чега су домаћи везали 10 поена и преузели конце у своје руке.

Изабраници Пабла Ласа су сигурном реализацијом слободних бацања Адама Ханге и тројком Серхија Љуља у препознатљивом стилу, са једне ноге у последњој секунди напада смањили на минус један прије одласка на одмор (34:35).

„Бланкоси” су наставили са добром игром и након паузе и серијом 10:0 преокренули на 44:37 на средине треће четвртине.

Момци Велимира Перасовића су одговорили са шест везаних поена и пришли на 49:50 у финишу трећег квартала.

Нису дозвољавали вицепрваци Еврокупа „краљевићима” да се одлијепе на више од четири поена разлике, а кошевима Ајзее Кенана и Андреја Воронцевича су на минут и 12 до краја преокренули на 59:58.

Ласо је тражио тајм-аут, али су се његови изабраници на паркет након минута одмора вратили још деконцентрисанији.

Прво су Лоренцо Браун, а затим његов презимењак Џон украли лопту Ертелу и са по два лака поена одвели клуб из Казања на недостижних 63:58.

Нису могли гости ни након новог тајм-аута до поена, па је на другој страни Кенан са линије за слободна бацања закључио серију Уникса од 10:0 и ставио тачку на меч.

Побједнике су предводили Марио Хезоња и Воронцевич са по 13 поена.

У редовима Реала најефикасији је био горостас Валтер Тавареш са 15 поена, Гершон Јабуселе је убацио два мање, а Алберто Абалде 10 поена.

Тренер Реала, Ласо је у првом полувремену указао шансу седамнаестогодишњем Хуану Нуњезу, који је за три минута и 37 секунди на паркету убацио два поена (шут из игре један од два) и убиљежио три асистенције.

29. april 2024 21:45