Vladimir Mihailović / - FOTO: FIBA EUROBASKET
04/09/2022 u 15:15 h

Teškom mukom savladana Bugarska, Crna Gora blizu osmine finala!

Košarkaši Crne Gore savladali su Bugarsku 91:81 u meču 3. kola grupe A Eurobasketa

Ovom pobjedom, drugom u grupi A, izabranici Boška Rdaovića jako su se približili plasmanu u osminu finala.

Teže nego što se očekivalo naša selekcija je uspjela da slavi protiv Bugarske kojoj je ovo bio treći poraz.

U prvoj četvrtini bio je egal. Naša selekcija je vodila na startu, ali su Bugari sustigli prednost, pa je na kraju tog perioda rezultat bio 21:21.

Rezultatska klackalica viđena je i u drugom periodu, igralo se koš za koš, a Bugarska je na poluvremenu vodila 46:45.

Uslijedila je jako dobra četvrtina naše selekcije. Prednjačio je Vladimir Mihajlović, prednost je išla i do plus 11, a pred odlučujući period Crna Gora je imala plus devet, 67:58.

Uslijedila je drama i preokret Bugarske koja je u jednom momentu povela 75:73. Ipak, finiš meča pripao je našoj , iskusnijoj selekciji koja je opet povratila prednost i na kraju došla do jako bitnog trijumfa.

Najefikasniji u pobjedi naše reprezentacije bili su odlični Igor Drobnjak i Bojan Dubljević sa po 17 poena, a Nemanja Radović je postigao 16.

Odličnu partiju u dresu Bugarske pružio je Aleksandar Vezenkov koji je postigao 26 poena, dok je Stanimir Marinov dodao 20.

Najava

Izabranici Boška Rdaovića pobjedom nad Bugarima praktično bi osigurali plasman u osminu finala Evropskog šampionata.

Juče je naša selekcija stigla do prve pobjede savladavši neugodnu Belgiju. Crna Gora je u prvom kolu u veoma neizvjesnoj završnici izgubila od Turske.

Sa druge strane, skromna Bugarska ima oba poraza posle dva kola.

18. april 2024 19:51