Sa meča Zvezda - Partizan / - FOTO: ABA LIGA/DRAGANA STJEPANOVIć
28/11/2022 u 22:35 h
DAN portalDAN portal

Zvezda nakon prekida i pražnjenja tribina ubjedljivo savladala Partizan

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan sa 90:74 u derbi meču 8. kola regionalne ABA lige

Tako je crnogorski stručnjak Duško Ivanović ostao maksimalan od dolaska na klupu Zvezde.

Meč u beogradskoj dvorani prekinut je u samom finišu prve četvrtine jer su navijači Zvezde ubacivali predmete na teren i gađali sudije. Utakmica je nastavljena tek kad je ispraženje dio tribina, a Zvezda je dobila taj period 20:18.

Upravo u momentu kada je prekinuta utakmica povrijedio se i plej Zvezde, crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović koji se posle toga nije vraćao u igru. Ivanović je, prema prvim vijestima povrijedio rebro.

Egal je bio i u drugoj četvrtini, a Zvezda je na poluvremenu vodila 49:48.

Crveno-bijeli su se u trećoj četvrtini odlijepili na plus deset, a Partizan je u finišu tog peridoa uspio da se približi, pa je Zvezda imala plus pet pred poslednji kvartal, 70:65.

Ipak, odlična odbrana Zvezde i loši procenti šuta Partizana došli su do izražaja u poslednjoj četvrtini u kojoj je domaćin zaista izgledao mnogo bolje i na kraju ubjedljivo slavio.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Luka Vildoza sa 19 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 17.

Kod Partizana se istakao Joanis Papapetru sa 15 poena, a Dante Egzum je dodao 14.

26. april 2024 00:32