Kampaco i Ferel / - FOTO: ABA LIGA
23/01/2023 u 19:48 h

Zvezda u odličnom meču savladala Cedevita Olimpiju u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Cedevita Olimpiju 100:95 u derbi meču 16. kola ABA lige

Zvezda je zabilježila 14. pobjedu u regionalnom šampionatu uiz jedan meč manje, dok Ljubljančani sada imaju 12 pobjeda, tri poraza i takođe jedan meč manje.

Pravi trojkaški obračun viđen je u prvom poluvremenu u kome su oba tima odlično šutirala.

Zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 26:23, a u drugoj je viđena prava klackalica. Ipak, crveno-bijeli su na poluvremenu imali plus šest, 55:49, zahvaljujući trojci Luke Vildoze sa preko pola terena u poslednjoj sekundi druge četvrtine.

Zvezda je odlična bil au trećem periodu, veoma brzo povećala prednost i pred odlučujuću četvrtinu imala plus 12, 84:72.

Poslednji kvartal donio je neočekivanu dramu jer je gostujuća ekipa prišla na minus četiri sredinom četvrtine. Uslijedio je neizvjestan finiš, ali je Ognjen Dobrić trojkom prelomio utakmicu i donio svom timu pobjedu.

Zvezdu je do pobjede predvodio Fakundo Kampaco sa 19 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 18.

Kod Cedevita Olimpije se istakao Jogi Ferel sa 24 poena, a Marko Jeremić i Džoš Adams su imali po 16.

26. april 2024 00:45