Sa meča u Zadru / - FOTO: ABA LIGA
12/02/2023 u 18:46 h

Zvezda ubjedljiva u Zadru

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar u gostima sa 95:76 u meču 19. kola regionalne ABA lige

Zvezda je odigrala još jedan siguran i dobar meč u regionalnom šampionatu i slavila protiv tima koji ih je jedini do sada dobio u ovoj sezoni ABA lige.

Samo u prvoj četrvrtini Zadar je držao priključak za Zvezdom, ali je beogradski tim dodao gas u nastavku i imao plus 16 na poluvremenu 47:31.

Zvezda je u trećoj četvrtini imala i plus 20, Zadar je povremeno prilazio, a na isteku tog perioda Zvezda je imala plus 17.

Rutinski je beogradski tim odigrao u poslednjem kvartalu, kontrolisao meč i došao do sigurne pobjede.

Zvezdu je do trijumfa vodio sjajni Nemanja Nedović sa 29 poena, dok je Luka Mitrović dodao 13.

Kod Zadra se istakao Luka Božić sa 25 poena.

Zvezda je sada na skoru od 17 pobjeda i jednog poraza, a uz to ima i jedan neodigrani meč.