Fudbaleri Gane / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
28/11/2022 u 16:02 h
DAN portalDAN portal

Još jedan meč po ukusu navijača, Gana u goleadi bolja od Južne Koreje

Fudbaleri Gane savladali su Južnu Koreju sa 3:2 u meču 2. kola grupe H Svjetskog šampionata

Nakon remija Srbije i Kameruna 3:3, viđen je još jedan fantastičan meč na Svjetskom šampionatu u Kataru.

Gana je prva povela i to u 24. minutu kada je pogodio Mohamed Salihu.

"Crne zvijezde" su duplirale prednost zahvaljujući pogotku Mohameda Kudusa u 34. minutu na dodavanje Džordana Ajuva.

Koreja se vratila u igru u drugom poluvremenu, tačnije u 58. minutu kada je na 2:1 smanjio Čo Gu-Sung.

Isti igrač je samo tri minuta kasnije donio i poravnanje Južnokorejcima i veliko oduševljenje među njihovim navijačima.

Ipak, to nije poremetilo palnove Gane koja je uspjela da dođe do novog vođstva i to u 68. minutu drugim golom Kududsa na ovom meču, a Injaki Vilijams se našao u ulozi asistenta.

Opasna je bila Južna Koreja i u nsatavku utakmice, opasno prijetila nekoliko puta, ali je afrička selekcija uspjela da održi prednost.

Nakon ove pobjede Gana ima tri boda, Južna Koreja je ostala na jednom.

Od 20 sati u ovoj grupi se sastaju Portgal i Rurgvaj.

19. april 2024 17:39