Sa meča na Al Džanubu / - FOTO: FIFA.COM
26/11/2022 u 12:58 h

Minimalac Australije, Tunižani na pragu ispadanja

Fudbaleri Australije savladali su Tunis sa 1:0 u meču 2. kola grupe D šampionata svijeta u Kataru

Tako su popularni "Sokerosi" stigli do prve pobjede na šampionatu nakon što su u 1. kolu izgubili od Francuske 4:1.

Sa druge strane, Tunis je u 1. kolu odigrao 0:0 sa Danskom, ali je ovim porazom znatno umanjio šanse za prolazak dalje jer u poslednjem kolu igra sa Francuzima.

U prvom poluvremenu današnjeg okršaja Australijanci su bili bolji rival, a takvu igru naplatili su golom Mičela Djuka u 23. minutu na dodavanje Krega Gudvina.

Tek u finišu prvog dijela i u nastavku Tunis se probudio i stvorio nekoliko prilika koje su mu mogle donijeti izjednačenje.

Najbolju je propustio Jusuf Msakni u nadoknadi prvog poluvremena, kada je šutirao malo pored desne stative.

U nastavlu meča prijetio je Isam Džebali, ali bez uspjeha. Dobru priliku propustio je i Vahbi Kazri u 88. minutu.

Nakon ove pobjede Australija ima tri boda, dok je Tunis ostao na jednom osvojenom.

U drugom duelu grupe danas će se od 17 sati sastati Australija i Danska.