Sa meča Argentina - Meksiko / - FOTO: TWITTER
26/11/2022 u 21:57 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Mesi dirigovao i ostavio Argentinu u životu, Meksiko pred eliminacijom

Fudbaleri Argentine savladali su Meksiko sa 2:0 u meču 2. kola grupe C Svjetskog šampionata

Tako su "Gaučosi" nakon poraza u prvom kolu od Saudijske Arabije stigli do prvog trijumfa i sada značajno povećali šanse za plasman u osminu finala.

Sa druge strane, Meksiko se ovim porazom nalazi pred eliminacijom jer je u prvom kolu remizirao sa Poljskom 0:0.

Večeras je na Lusail stadionu viđen jako tvrd meč u prvom poluvremenu u kome praktično nismo nidjeli ništa zanimljivo.

Ipak, u nastavku je Argentina zaigrala značajno angažovanije, a to su Gaučosi naplatili u 64. minutu kada je sjajni Lionel Mesi pogodio sa ivice šesnaesterca na dodavanje Anhela di Marije.

Šampion Južne Amerike pobjedu je ovjerio u 87. minutu kada je pogodio Enco Fernandez, a Mesi ovoga puta bio asistent.

Nakon ove pobjede Argentina ima tri boda, koliko i Saudijska Arabija, dok prvoplasirana Poljska ima četiri. Meksiko ima jedan bod.

U poslednjem kolu igraju Argentina - Poljska, te Meksiko - Saudijska Arabija.

Ovo je za Argentinu praktično meč biti ili ne biti jer su Gaučosi u prvom kolu poraženi od Saudijske Arabije 2:1.

Sa druge strane Meksiko je remizirao sa Poljskom 0:0.

U meču ove grupe koji je odigran danas Poljaci su savladali Saudijsku Arabiju sa 2:0.

Argentina bi u slučaju poraza doživjela šokantnu eliminaciju.

23. april 2024 13:47