Sa meča Brazil - Švajcarska / - FOTO: FIFA
28/11/2022 u 18:53 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Kazemirov projektil odveo Brazil u osminu finala, Švajcarci sa Srbijom za prolazak dalje!

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku sa 1:0 meč 2. kola gruoe G Svjetskog šampionata u Kataru

Ovom pobjedom Brazil je osigurao plasman među 16 najboljih reprezentacija svijeta, dok će Švajcarska u poslednjem kolu igrati protiv Srbije.

Švajcarcima će u tom meču biti dovoljan i remi za prolazak (pod uslovom da Kamerun ne dobije Brazil), dok će Srbiji biti potreban trijumf.

Večeras, prvo poluvrijeme nije bilo toliko zanimljivo jer je Švajcarska izuzeno dobro stajala na terenu i dobro se branila.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta propustio je Vinisijus Žunior u 27. minutu, ali mu ej odbranio Somer.

U nastavku, Brazil je postigao gol u 66. minutu preko Vinisijusa, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ključni momenat dogodio se u 83. minutu kada je Kazemiro sjajnim udarcem iz protivničkog šesnaesterca zatresao mrežu i donio pobjedu svojoj ekipi.

Brazil sada ima šest bodova, Švajcarska tri, a Kamerun i Srbija po jedan.

Najava

Brazilci su odlično započeli Mundijal pobjedom nad Srbijom 2:0 i sada ih očekuje novi duel.

Sa druge strane, Švajcarska je u prvom kolu takođe bila uspješna savladavši Kamerun sa 1:0.

Brazil bi večerašnjom pobjedom osigurao plasman u osminu finala.

20. april 2024 01:24