Slavlje Hrvata / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
27/11/2022 u 18:58 h

(KRAJ) Hrvatska pokazala klasu, raspršeni snovi Kanade

Fudbaleri Hrvatske savladali su Kanadu 4:1 u meču 2. kola grupe F Svjetskog prvenstva

"Vatreni" su odigrali dobar meč i opravdali ulogu favorita nakon što su u prvom kolu odigrali 0:0 sa Marokom.

Kanada je iu prvom kolu izgubila od Belgije 1:0 i ostala bez ikakvih šansi za plasman u osminu finala.

Večeras, Kanađani su poveli već u drugom minutu kada je nakon lijepe akcije pogodio Alfonso Dejvis.

Kanađani su bili jako dobri u prvom dijelu prvog poluvremena, ali je Hrvatska stigla do poravnanja u 36. minutu golom Andreja Kramarića.

U tim momentima "Vatreni" su bili potpuno nadmoćni i u 44. minutu golom Marka Livaje.

Kanada je imala veliku priliku u 49. minutu kada je šutirao Osorio, ali je odbranio Livaković.

Hrvatska je došla do trećeg pogotka u 70. minutu, a ponovo je bio strijelac odlični Kramarić, drugi put na ovom meču.

Konačnih 4:1 za Hrvatsku postavio je Lovro Majer u 94. minutu.

Pred poslednje kolo situacija u grupi je izuzetno neizvjesna. Maroko i Hrvatska imaju po četiri boda, Belgija tri, a Kanada je bez bodova.

U trećem kolu igraće Hrvatska i Belgija, te Maroko i Kanada.

live_blog}

{/live_blog}

Najava

Hrvatska, aktuelni vicešampion svijeta, je na startu šampionata remizirala sa Marokom 0:0.

Sa druge strane Kanada je izgubila od Belgije 1:0, pa sada obje selekcije jure prvi trijumf. Sve osim toga značajno bi ih udaljilo od plasmana u osminu finala.

Danas je već odigran meč između Maroka i Belgije, a Marokanci su slavili 2:0 i sad su prvi na tabeli sa četiri boda, dok Belgijanci imaju tri.

24. april 2024 06:12