Sa meča u Dohi / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
22/11/2022 u 13:07 h

Argentinci u šoku, Saudijska Arabija bolja od Mesija i drugova!

Fudbaleri Argentine poraženi su od Saudijske Arabije 2:1 u meču 1. kola Svjetskog šampionata u Kataru

Prvorazredno iznenađenje priredili su Saudijski fudbaleri uradivši ono što njihovi navijačli ni u najluđim snovima nisu očekivali.

Argentina je jako dobro započela meč, imala nekoliko prilika, apovela već u 10. minutu kada je Lionel Mesi uspio da realizuje penal.

I nakon toga "Gaučosi" su bili bolji rival, Lautaro Martinez je dva puta tresao mrežu protivnika, ali su mu golovi poništavani zbog ofsajda.

Prvi šok Saudijska Arabija priredila je u 48. minutu kada je Saleh Al Šehri pogodio i poravnao rezultat u Dohi.

Samo šest minuta kasnije uslijedio je drugi šok. Ovoga puta Saudijci do gola stižu preko Salema Al Davsarija za vođstvo 2:1.

Nokautirana Argentina imala je dvije dobre prilike preko Taljafika i Mesija, ali je oba puta dobar bio golman Al Vajs.

U nadoknadi vremena prijetio je Alvarez, ali je mreža ostala mirna.

Ovo je zasigurno najveća pobjeda Saudijske Arabije u istoriji, a za Argentinu velika glavobolja pred preostala dva kola grupne faze.

U drugom meču ove grupe večeras igraju Poljska i Meksiko.

Argentinci spadaju u najuži krug favorita u Kataru i meč sa Arabijom za njih predstavlja samo ispit koji obavezno moraju položiti.

Za Lionela Mesija ovo je poslednje Svjetsko prvenstvo i nema suimnje da je na njega došao sa velikim motivom i očekivanjima.

Ne treba ni previše isticati da su Argentinci veliki favoriti u duelu sa Saudijcima i da bi sve osim njihovog trijumfa bilo veliko iznenađenje.

U drugom meču grupe danas od 17 sati igraju Poljska i Meksiko.

24. april 2024 09:13