Sa meča u Dohi / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
30/11/2022 u 22:01 h

(KRAJ) Argentinci i Poljaci u osmini finala, Meksiko ispao nakon neviđene drame!

Odigrani mečevi poslednjeg 3. kola u grupi C na Svjetskom prvenstvu u Kataru

Plasman u osminu finala ostvarili su Argentina i Poljska, a upravo su "Gaučosi" večeras savladali Poljake 2:0.

Pobjedu je ostvario i Meksiko i to nad Saudijskom Arabijom 2:1. Poljaci i Meksikanci su imali isti broj bodova, ali su Saudijci u 95. minutu dali gol i raspršili sve nade Meksikanaca.

Argentinci su odigrali jako dobar meč sa Poljskom, a prvom poluvremenu su propustili veliku šansu kada je penal promašio Lionel Mesi u 39. minutu, tačnije, odbranio mu je Vojčeh Šćešni.

"Gaučosi" su poveli u 46. minutu kada je pogodio Aleksis Mek Alister.

Na 2:0 povisio je Hulijan Alvarez u 67. minutu.

Meksiko je odlično odigrao protiv Saudijaca i do vođstva stigao u 47. minutu kada je pogodio Henrio Martin.

Na 2:0 povisio je Luis Čavez u 52. minutu fantastičnim golom iz slobodnog udarca.

Saudijci su u 95. minutu stigli do pogotka preko Salema Al Davsarija i tako raspršili nade južnoameričke selekcije.

Nisu uspjeli Meksikanci da postignu bar još jedan gol i da nataj način odu u osminu finala.

Konačna tabela: Argentina 6, Poljska 4, Meksiko 4, Saudijska Arabija 3.

Argentina će u osmini finala igrati protiv Australije, dok će Poljska ukrstiti koplja sa Francuskom.

Čekaju nas dueli između Poljske i Argentine, te Saudijske Arabije i Meksika.

Sve oči biće uprte u meč Argentine i izdanje Lionela Mesija, a trijumf bi tu selekciju sigurno odveo na Mundijal.

Ipak, postoje razne varijante. Poljaci su prvi sa četiri boda, Argentina i Arabija imaju po tri, a Meksiko jedan.

Dakle, svi imaju šansu za prolazak, a vidjećemo kako će se sve okončati.

25. april 2024 18:35