Sa mečas Portugal - Gana / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
24/11/2022 u 18:57 h

Portugal u goleadi savladao upornu Ganu, Ronaldo pogodio sa penala!

Fudbaleri Portugala nadigrali su Ganu 3:2 u meču 1. kola grupe H Svjetskog prvenstva

Dobar meč viđen je na stadionu 974, a poslednjih dvadesetak minuta bilo je izuzetno zanimljivo.

U prvom poluvremenu, vidjeli smo samo jednu šansu i to onu iz 10. minuta kada je Kristijano Ronaldo bio u prilici, ali mu je odbranio golman Gane.

Sve se preokrenulo u 65. minutu kada je upravo Ronaldo oboren u šesnaestercu Gane, a sudija svirao penal. Iskusni fudbaler je preuzeo odgovornost, šutirao i donio Portugalcima prednost.

Samo pet minuta kasnije Gana je uspjela da poravna i to preko kapitena Andrea Ajuva, kome je asistirao Mohamed Kudus.

Portugalci su ponovo došli do vođstva u 78. minutu kada je pogodio brzonogi Žoao Feliks na dodavanje Bruna Fernandeša.

Bivši evropski šampioni stigli su do ubjedljivih 3:1 samo dva minuta kasniej kada je pogodio Rafael Leao, a opet je Fernandeš bio asistent.

Gana se nije predavala, pa je u 89. minutu smanjila na 3:2 i to zahvaljujući golu igrača Crvene zvezde Osmana Bukarija kome je asistirao Baba Rahman.

Ipak, Portugalci su do kraja uspjeli da zadrže prednost i tako dođu do trijumfa.

U meču ove grupe koji je odigran dana Urugvaj je sa Južnom Korejom remizirao 0:0.

Na terenu ćemo danas vidjeti Kristijana Ronaldo koji će još jednom predvoditi Portugalce na Svjetskom šampionatu.

Selekcija koju sa klupe predvodi Fernando Santos ulazi u duel sa Ganom kao favorit, ali smo vidjeli na početku Mundijala da favoriti ne prolaze dobro.

Gana je jako nezgodna selekcija i na svjetskim šampionatima uvijek predtsvlja "nagaznu minu".

U ovoj grupi odigran je jedan meč i to između Urugvaja i i Južne Koreje koji je završen 0:0.

25. april 2024 04:20