Sa meča Ekvador - Senegal / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
29/11/2022 u 17:58 h

(KRAJ) Sjajni Senegal srušio Ekvador za osminu finala, Holandija osigurala prvo mjesto!

Fudbaleri Senegala plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru

Senegal je večeras u psolednjem trećem kolu grupe A savladao Ekvador 2:1. Afričkoj selekjciji je trebala pobjeda za prolazak dalje, a oni su je i ostvarili.

Senegal je poveo u 44. minutu golom Ismaile Sara nakon što je bvio dominantniji u prvom dijelu.

Ekvador je uspio da poravna u 68. minutu kada je pogodio Moizes Kaisedo.

Senegalci su do zlata vrijednog gola uspjeli da dođu samo dva minuta kasnije kada je pogodio Kalidu Kulibali nakon jednog prekida.

U ovoj grupi Holandija, koja je ranije obezbijedila osminu finala, savladala je slabašni Katar sa 2:0. Golove za Holanđane postigli su Kodi Gakpo u 26. i Frenki de Jong u 49. minutu.

Konačna tabela: Holandija 7, Senegal 6, Ekvador 4, Katar 0.

Holandija i Senegal u osmini finala će igrati sa selekcijama iz grupe B.

Sastaju se Ekvador i Senegal, te Holandija i Katar.

Selekcija domaćina, Katar, jedina je koja nema nikakve šanse za prolazak u osminu finala.

Situacija na tabeli trenutno je ovakva: Holandija 4, Ekvador 4, Senegal 3, Katar 0.

19. april 2024 15:22